Proces inwestycyjny i prawo budowlane

budowa

Szukasz prawnika, który zna się na prawie budowlanym? Inwestujesz w nieruchomości i potrzebujesz porady prawnej? Masz kłopoty związane z postępowaniem o ustalenie warunków zabudowy? Doskonale trafiłeś, bo nasza kancelaria prawna może Ci w tym pomóc.

Prawo budowlane i jego specyfika

Proces inwestycyjny jest skomplikowany i pełen prawnych zagrożeń. Niejednokrotnie różne informacje można usłyszeć od urzędnika, projektanta, kierownika budowy, a jeszcze inne od prawnika. Naszą praktykę opieramy na przepisach i orzecznictwie sądowym, ponieważ w razie sporu to one mają ostatecznie największe znaczenie. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że wiedza techniczna i prawnicza powinna się uzupełniać i w razie potrzeby korzystamy z prywatnych ekspertyz i biegłych specjalistów z dziedziny urbanistyki i budownictwa.

Wsparcie prawne w zakresie prawa budowlanego

Reprezentujemy naszych mocodawców m.in. w postępowaniach w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy, pozwolenia na budowę, dotyczących studium, miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Świadczymy pomoc prawną na dowolnym etapie tych postępowań zarówno na rzecz inwestorów, jak i stron znajdujących się w obszarze oddziaływania inwestycji albo mieszkających na obszarze, na którym uchwalany lub zmieniany jest plan miejscowy.

 

Oferujemy też swoje usługi w zakresie dochodzenia odszkodowań planistycznych. Przysługują one w sytuacji, gdy uchwalony plan miejscowy uniemożliwia bądź ogranicza korzystanie z nieruchomości w dotychczasowy sposób, co negatywnie odbija się na wartości nieruchomości.

Jeśli któraś z opisanych wyżej sytuacji jest podobna do Twojej, to skorzystaj z profesjonalnego wsparcia prawników z naszej kancelarii. Ich wiedza i doświadczenie pozwolą znaleźć rozwiązanie najlepsze dla Ciebie. Skontaktuj się z nami już dziś.

Photo by Markus Spiske on Unsplash

Kancelaria Adwokacka s.c.

adw. Ireneusz Sachanbiński
adw. Olga Sachanbińska-Dobrzyńska

Adres: 45-065 Opole ul. Reymonta 9/2

Email: poczta@kancelariasc.com.pl

Tel.: 77 456 43 96
Tel.: 77 454 97 56
Fax: 77 454-74-94

Aktualności

Zadzwoń
Dojazd